Najważniejsze cechy tkanin velvetowych
Najważniejsze cechy tkanin velvetowych

Tkaniny velvetowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Zauważyć możemy to nie tylko w sektorze meblarskim, ale także w sektorze odzieżowym. Jest to typ tkaniny, który ze względu na swoją uniwersalność sprawdzi się w różnego typu zastosowaniach i w jednej odsłonie będzie wyglądać elegancko, natomiast w innej nada pomieszczeniu przytulnego, miłego charakteru. Z całą pewnością warto poznać cechy oraz zastosowanie tkanin welwetowych.

Wyjątkowy wygląd

Tkanina velvetowa wygląda jak meszek, który sprawia, iż kanapa lub inny mebel wygląda jak „cieniowany”. Cieniowany efekt dają gęsto ułożone włoski, które w zależności od ułożenia mogą przybierać ciemniejszy bądź jaśniejszy odcień.  Warto wspomnieć, iż z wyjątkowym wyglądem idzie także duża wytrzymałość – welwet pomimo swojej delikatności, jest bardzo wytrzymałym materiałem, a co za tym idzie, doskonale sprawdzi się on do codziennego użytkowania.

Nietypowa struktura

Welwet charakteryzuje się nietypową strukturą. Wpływ na to ma specjalistyczne ułożenie włókien, które sprawia, iż materiał ma wyjątkową fakturę. Velwet jest materiałem miękkim oraz elastycznym, dlatego też sprawia, iż każdy mebel staje się od razu miękki i bardziej komfortowy w użytkowaniu. Zazwyczaj jest to tkanina używana do mniej masywnych mebli, ponieważ jej nietypowy, opalizujący wygląd może przytłoczyć w przypadku dużych sof czy też kanap.

Materiał łatwy w czyszczeniu

 Welwet jest materiałem bardzo łatwym i przyjemnym w czyszczeniu. Dlatego też tak chętnie wykorzystywany jest przez twórców mebli jako materiał do pokrycia sof czy też foteli i kanap. Zastosowanie obicia z velvetu jest gwarancją, iż w pomieszczeniu zostanie utrzymana czystość oraz porządek. Do sprzątania włosów, sierści, okruchów czy też innych resztek, wystarczy wykorzystać zwykły odkurzacz. Natomiast jeżeli chodzi o niewielkie zabrudzenia na powierzchni, do ich wyczyszczenia sprawdzi się wyłącznie wilgotna szmatka. Do oczyszczenia welwetowych ubrań należy z kolei wybrać delikatny program i użyć łagodnych środków piorących.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl