Twoja pociecha rozpoczyna przygodę z przedszkolem? Zanim dla małego człowieka nadejdzie wielki dzień, Ty jako rodzic musisz stawić czoła przedszkolnej wyprawce. O ile artykuły plastyczne najczęściej zapewnia placówka, o tyle przedszkolną pościel dla maluszka, szczoteczkę do zębów i piżamkę musisz dostarczyć. Nie wiesz, co będzie najodpowiedniejsze na leżakowanie? Okazuje się, że pierwsze miejsce zarówno wśród rodziców, jak i dzieci zajmuje kocyk do przedszkola.
Popołudniowa drzemka nie dotyczy jednak wszystkich dzieci – w przedszkolu na tak zwane leżakowanie, bezpośrednio po obiedzie wybierają się trzy i czterolatki. Starsze dzieci odpoczywają, leżąc na dywanie. Zatem – komu bardziej przyda się kocyk do przedszkola? Okazuje się, że każdemu. Przekonaj się, dlaczego warto go wybrać i sprawdź, jak to zrobić.
Kocyk do przedszkola – tylko dla dzieci, które śpią?
Zastanawiasz się, czy kocyk do przedszkola powinien znaleźć się w każdej wyprawce, czy tylko w wyprawce dziecka, które będzie brało udział w poobiedniej drzemce? Okazuje się, że w każdej. Nie decyduj się jednak na tradycyjny model – może się nie sprawdzić. Odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie kocyk-maskotka. Wesołe Stworki, dostępne w naszej ofercie wyglądają niepozornie – po to, by w zaledwie kilka minut mogły zamienić się w pełnowymiarowy dziecięcy kocyk, odpowiedni również do przedszkola. Możesz mieć pewność – z takim towarzyszem każdy maluch poczuje się bezpiecznie!
Lekka alternatywa dla tradycyjnej pościeli
Twoja pociecha dopiero zaczyna przygodę z przedszkolem, a Ty nie wiesz, czy będzie chciała uczestniczyć w codziennej drzemce? A może w nowym roku przedszkolnym zostanie starszakiem? W takich sytuacjach warto zrezygnować z tradycyjnej pościeli i sięgnąć po lekki kocyk. Nie tylko zastąpi tradycyjną kołdrę, ale także – w przedszkolnej półce zajmie mniej miejsca. Co więcej – będzie łatwiejszy w utrzymaniu i można codziennie zabierać go do domu. Jedno jest pewne – w razie potrzeby będzie służył pomocą, zapewniając przyjemne ciepło i wysoki komfort odpoczynku.
Czy kocyk do przedszkola to odpowiedni wybór dla maluchów, które regularnie biorą udział w poobiedniej drzemce? Zdecydowanie tak. W takiej sytuacji należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Poniżej sprawdzisz, jak wybrać kocyk do przedszkola, zależnie od pory roku i preferencji dziecka.
Jaki kocyk do przedszkola na leżakowanie? Sprawdź, czym się kierować!
Kocyk, którego zadaniem będzie zastąpienie tradycyjnej kołdry podczas leżakowania, nie powinien być cienki, jednowarstwowy. Musisz wziąć pod uwagę, że dziecko będzie pod nim spało nawet dwie godziny, a więc – może odczuwać dyskomfort, nawet jeśli w sali będzie ciepło. Nie bez znaczenia jest także pora roku (naturalnie wiosną i latem będzie w przedszkolu cieplej, zimą, mimo włączonego ogrzewania przyjemniej będzie dziecku pod nieco grubszym kocykiem) i preferencje małego użytkownika.
Istotne jest również to, z jakich materiałów został uszyty kocyk dla dziecka. Te powinny być przewiewne, łatwe w pielęgnacji, nieuczulające i niedrażniące, a także – estetyczne. Jeśli chcesz, by pociecha zawsze czuła się komfortowo, postaw na produkt z łączonych materiałów.
Zwróć uwagę również na rozmiar kocyka. W młodszych grupach standardowy rozmiar leżaczka to 120 x 60 cm. Kocyk powinien mieć więc około 80 cm szerokości i co najmniej 100 cm długości, jeśli jednocześnie decydujesz się na prześcieradło (to powinno być na gumce – nie będzie zsuwało się z leżaczka). Jeśli rezygnujesz z prześcieradła, postaw na kocyk 80 cm x 200 cm – po to, by jego część mogła być swobodnie podwinięta pod dziecko i tworzyć coś w rodzaju materaca.
Idealny kocyk do przedszkola – skąd go wziąć?
Obawiasz się, że trudno będzie znaleźć produkt, który spełni Twoje oczekiwania? Zrób go samodzielnie. Instrukcję, jak uszyć kocyk znajdziesz na naszym blogu, a potrzebne materiały – w ofercie naszego sklepu. Na jakie połączenia warto postawić?
- Możesz zdecydować się na połączenie dwóch materiałów – takich samych lub różnych. Najczęstszym wyborem są jednak minky i bawełna pościelowa. Taki duet zapewnia łatwość pielęgnacji, funkcjonalność i modny, estetyczny efekt.
- Dwie warstwy to za mało? Połączoną bawełnę i minky uzupełnić jedną warstwą wypełnienia. Powstanie wówczas kocyk – lekka kołderka, idealna na przedszkolne leżakowanie zwłaszcza zimą.
Co jeszcze decyduje o tym, że warto łączyć bawełnę i minky? Możliwość wyboru! Maluch sam zdecyduje, czy ma ochotę otulić się chłodną, ale przyjemną dla ciała bawełną, czy miękkim, grzejącym minky.
Jak często prać kocyk do przedszkola?
Kocyk do przedszkola najczęściej zostaje w przedszkolu – zwłaszcza jeśli ma służyć podczas popołudniowej drzemki. Warto zatem zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec. Najlepiej go uszyć podczas szycia kocyka – nie tylko stworzysz wyjątkowy komplet, ale przede wszystkim – będziesz miał pewność, że rozmiary będą zgodne. Jak dbać o przedszkolny kocyk?
Zorientuj się bezpośrednio w placówce, jak często dziecięca pościel (w tym również kocyki) są zwracane do prania. Są przedszkola, które robią to raz w miesiącu, inne – raz w tygodniu. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu kocyka w czystości, możesz poprosić, by wychowawca komplet Twojego dziecka zostawiał w szatni w określone dni – wówczas warto mieć drugi, na zmianę.
Koniecznie musisz zabrać kocyk do domu, kiedy maluszek, śpiąc bez pieluszki, nie zdąży do toalety. Na początku procesu odpieluchowania lub w okresie adaptacji takie sytuacje mogą mieć miejsce naprawdę często. Warto więc mieć dodatkowy zestaw.
Jak prać kocyk do przedszkola?
Pranie kocyka do przedszkola niczym nie różni się od prania innych akcesoriów i dodatków dziecięcych. Zrezygnuj z agresywnej chemii, wybierz delikatny program prania i susz kocyk rozwieszony na suszarce. Jeśli zdecydowałeś się na połączenie bawełny i minky, prasuj wyłącznie bawełnianą stronę.